fbpx
Sushi na słodko dla dzieci

Czy sushi jest dla dzieci?

Wychodząc zjeść na mieście, możesz wahać się, czy wybrać japońską restaurację, ponieważ chcesz zabrać ze sobą dziecko. Z pewnością zastanawiasz się, czy sushi jest dla dzieci i czy na pewno im nie szkodzi. Zajrzyjmy do Japonii: tam dzieci dorastają jedząc sushi. Dla Japończyków oczywistym jest, że nie ma nic złego w serwowaniu dzieciom tego typu jedzenia.

Czy dziecku smakuje sushi?

Fruit Soya – Futomak w papierze sojowym z omletem, serkiem philadelphia, truskawkami i borówkami


To najważniejsze pytanie. Niektóre dzieci mogą zachowywać się dziwnie i odmawiać jedzenia czegoś, co np. nie jest ugotowane. Dobrą opcją dla dzieci jest omlet kampyo lub gotowane krewetki. Istotne jest to, że produkty te są gotowane. Wybór wegetariańskiego sushi to kolejna dobra opcja dla najmłodszych.

W praktyce wielu pediatrów może ostrzegać przed karmieniem bardzo małych dzieci surową rybą. Ogólnie rzecz biorąc – dzieci w wieku około 2,5 roku mogą zacząć jeść sushi. Na początek możesz jednak unikać serwowania dziecku surowego łososia i surowych skorupiaków. Te produkty nie są szczególnie dobre dla układu pokarmowego dziecka. Dieta małego dziecka powinna być pozbawiona ostryg i małży. Uważaj także na ryby słodkowodne, a także łososia i każdy rodzaj ryby o niebieskiej skórze, takiej jak makrela.

A może słodkie sushi?

W So Sushi Mysłowice przygotowaliśmy specjalne zestawy dla najmłodszych. Dla młodszych dzieci polecamy hosomaka (cienkie rolki z niewielką ilością ryżu i dodatkiem tylko jednego składnika) z awokado lub mango, a także Fruit Soya czyli futomaka (grube rolki z ryżem i minimum czterema składnikami) w papierze sojowym z omletem, serkiem philadelphia, truskawkami i borówkami. Nieco starszym dzieciom polecamy hosomaka z pieczonym łososiem

 

POZNAJ PEŁNE MENU DLA DZIECI

Źródło: Sushi