fbpx

Jak jeść sushi? Uważaj na te błędy!

Jako miłośnik sushi zapewne zastanawiałeś się czy może są jakieś błędy, które popełniasz jedząc sushi. Pamiętaj, że umiejętność używania pałeczek nie wystarczy, gdy mówimy o etykiecie jedzenia sushi. Możesz nawet użyć rąk, jeśli jest to dla Ciebie łatwiejsze – z punktu widzenia tradycji sushi powinno się jeść właśnie rękami. Czy pałeczkami czy rękami – wybór należy do Ciebie.

Oto kilka najczęstszych błędów popełnianych podczas jedzenia sushi:

1. Zanurzanie sushi w sosie sojowym

Niewypowiedziana zasada dotycząca sosu sojowego głosi, że powinno się nalewać tylko tyle sosu, ile zamierzasz zjeść. Jeśli chcesz użyć sosu sojowego pamiętaj, aby zanurzyć w nim jedynie nori lub wodorosty, a nie ryż!

Nadmierne zanurzenie rolki w sosie sojowym może wpłynąć na smak sushi. Pamiętaj, że szefowie kuchni bardzo ciężko pracowali, aby smaki i tekstury były zrównoważone, więc dobre sushi nie potrzebuje przesadnej ilości sosu sojowego.

Jeśli twoje sushi podawane jest z własnym sosem, nie używaj już sosu sojowego. Wielu szefów kuchni nie zaleca także dodawania wasabi do sosu sojowego, ponieważ może to wpływać na smak sushi.

2. Sushi a marynowany imbir

Łączenie sushi z marynowanym imbirem to wielkie faux pas. Imbir jest zwykle marynowany, aby mógł być stosowany jako środek do czyszczenia podniebienia, a nie jako dodatek. Imbir powinieneś jeść między różnymi kawałkami ryb, a nie z sushi w tym samym kęsie.

3. To nie tylko ozdoby!

Podane sushi może czasami zawierać liście shiso lub biały chrzan. Nie lekceważ ich! Nie tylko dobrze smakują, ale także pomagają trawić tłuste ryby, takie jak tuńczyk, makrela i łosoś.

Już wiesz jakich błędów nie popełnić smakując sushi? Zajrzyj do naszego menu i zamów coś dla siebie!

POZNAJ MENU SO SUSHI MYSŁOWICE

Źródło: Sushi